Türk Bayram Tatili

Denizli ilçe ve semtlerinde yaptığınız gezilerinizi paylaşmanız gereken alan.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
SAMET
Yazar Level 2
Yazar Level 2
Mesajlar: 98
Kayıt: Prş Ağu 31, 2017 1:14 pm

Çrş Eyl 13, 2017 4:10 pm

Türk Bayramı Tatili
Çizim ve resim hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Yaratıcı olduğuma inanıyorum, ancak hayatım boyunca asla duvara asılacak resimleri yaratmak için kalem veya sanat fırçası kullanamadım. Belki de bunun nedeni, bunun yerine fotoğrafçılığa doğru sürüklenmemin sebebi, çünkü sanki bütün çalışmalar sizin için yapıldı.
Sanatsal yaratıcılık istekliliği daima oradaydı, bu yüzden bir Facebook sayfası gördüğümde , Türk Resim Sergisi'ni tanıttığımda , hemen kayıt oldum ve bu yıl haziran ayında çantalarımı paketledim ve Gökçebel'in yakınındaki küçük köyüne doğru yola çıktım. Yalikavak Türkiye'nin Bodrum yarımadasında.
Eski Taş Yazlık'ya varış
Gokcebel'deki eski Taş evi
Eski taş kulübenin ahşap kapısı boyunca yürümek hiçbiri şaşkınlık taşımıyor çünkü sokaktan hiçbiri görülemiyor. Eski tuğla duvarların arkasında, kokulu çiçekler ve ağaçlar, taş döşeli bir pergola alanı, köşede sıkışmış bir yüzme havuzu ve kaldırımlı bir yol izleyerek taşan devasa bir bahçe vardı; sanatçıların köşesine saplar, tuvaller ve tuvaller taşıyordu. akrilik, yağlı boya ve suluboya boyaları kutuları.
Bodrum Resim Tatilleri
Tüm bunlar, orijinal mimariyi mümkün olduğunca muhafaza eden, en sadeli olarak yenilenmiş 200 yıllık taş evin etrafını kuşattı.
Türk sanat tatilleri
Tüm geleneksel dekor ve Wi-Fi ve uydu TV gibi modern imkanlarla birlikte odam avluya bakan üst katta yer alıyordu.
Türkiye'de sanat tatilleri
Odamda Bagaj bırakarak, ben geçen hafta başkalarının geldiği gibi terk edildi bu yüzden günde takas çünkü alt katta yoluma yaptı.
Bodrum'da Resim Tatilleri
Benim gibi diğer konuklardan 3'ü karşılamaktan rahatladım, son gelmeleri sırasında yalnız seyahat eden kadınlar, alpaka olan evcil hayvanlarının ilginç konuşma noktalarına sahip olan maceraperest ve kolay gidiş bir çiftlerdi.
Bir bulaşıcı kahkaha atan karısı Linda, bir hobi için boyadı ve haftanın birinde, olağanüstü derecede güzel sanat eserleri oluşturabileceğini, ancak her işte berbat etmeye ve eleştirmeye devam ettiğine karar verdim.
Kocası Roy, resim yapmaktan hiç çekinmedik, ama yine de bütün gezilerde bir araya geldiler ve kahveyi koştuğumuz halde hala hayat sanatımızı tamamladığımızda ya da gün öncesinden manzara resimlerimizi bitirdiyse.
Sanat tatilleri
Grubumuzda hep birlikte 6 kişi vardı ve yalnızca yeni başlayanlar olmasına rağmen önümüzdeki hafta iyimser davrandım. Suluboya, akrilik ya da yağlı olmasına rağmen, herkesin kendi karakteri, deneyim düzeyi ve tercihi vardı ama hepimiz rahatlıkla konuşmaya girdik ve doğru zamanda doğru yerde olduğıma inandık.
Türk Resim Tatilleri
Resim Tatilinin Öğretmenleri
Öğretmenleri düşündüğümde gülümseme, çünkü resim tarzı onların karakterini güçlü bir şekilde yansıttı.
Sandra Göleti
Sandra, suluboya uzmanı , yumuşak dokunuş, yumuşak pastel renkler ve detay için güçlü gözlü istikrarlı bir el gerektiren bir ortam.
Aynı şekilde, yumuşak bir şekilde konuşuluyor, hassas tavırları var ama aynı zamanda, benim gibi insanlarımın iki katına bile bakmayacak günlük nesnelerdeki karmaşık ayrıntıları alıyor. Üniversitede sanat okuduktan sonra basılı kitaplar için profesyonel bir illüstratör ve yaban hayatı sanatında uzmanlaşmıştır.
Eljay DickensEljay öğretmen, aynı zamanda eski taş yazlık ve Türk Resim Sergisi'nin buluşu. Bodrum'da yıllarca yaşadıktan sonra yazlık evini yeniledi ve sanat eğitimine ve kariyer tarihe dokunarak sevdiği şeyleri sürdürdü.
Göz kapağına dokunmadan çok yönlü becerilere sahip olan ve günlük gündemi organize eden dükkanlar, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için servis edilen geleneksel Türk yemeklerinin sürücüsü ve aşçılarıdır.
Görev aldığı yemek kitabı yazarken arasında akrilik ve yağlı boya konusunda uzmanlaşmış olan tıpkı onun gibi çok yönlüdür. Hiç kimse kendisinden bir öğretmen olarak yardım istemiyorsa, bir şövale çırpıp paletini çıkarır ve Sandra gibi çok da çaba sarf etmeden bir şaheser yaratır.
Haftanın Resim Yolculuğu
Bu, uzman öğretmenlerin hazırladığı bir resim tatili olsa da, rahatlatıcı bir gündem belirlendi. İnsanlar istediği gibi faaliyetlerde bulunabilir veya onları dışına alabilir. Bir gün Iasos antik kalıntılarında çizim ve resim yapmakla geçti. Bu aşamada, çizimin bana kolay gelmediğini anladım, bu yüzden bir restoranda oturup deniz manzarası boyadım.
Natalie Sayin
Başka bir günde, dağlarda geleneksel bir köye gittik ve orada bir hafta önce çatlak düşen muhtarla (köy başkanı) görüştük ve çok fazla Rakı içtikten sonra kolunu kırdı. Fikirler için köyün çevresini dolaştı ve yerel kadınların halı yapmasını görmek için geleneksel evlere götürdü ve sonra bize bir çatı barbeküsü pişirdi!
Bodrum'da eski bir ev
Alternatif olarak, misafirler tekne turlarına çıkabilir, Yalıkavak'ın yakınında dolaşabilir ya da istedikleri her şeyi yapmak üzere kendi başlarına dönebilirlerdi .
Peki ben nasıl Boyama Yaparım?
Adil olmak için tam bir acemi olarak geldim, bu yüzden kaliteli bir şey boyamadım diyorum zaman bana lee-way verin lütfen.
Bununla birlikte, derinlik, kompozisyon, çizim, çeşitli sanatçılar ve stilleri ile farklı resim ortamları hakkında çok şey öğrendim ve Bodrum'dan ayrılmadan önce sanat mağazasına girdim ve tüyler, tuvaller ve akrilik boyalar aldım.
Eve geri dönüyorum, hâlâ duvara asmaktan gurur duyacağım hiçbir şey yarattık. Sanırım hala herhangi bir ad-hoc ritminde tuval üzerine sadece boya sıçramak düşüncesi ile süslenmiş olabilirim ve aklımı temelde saçma ve resim yaparken bok olup olmadığımdan vazgeçmeliydim.
Basit bir sebeple gitmeyeceğim. Çizim ve resim yaparken, sık sık bahsettiğim Zen anlarını elde ediyorum. Günlük yaşamlarımızı düzenleyen fizyolojik saatin bağlantısını kestiğiniz kısa bir bakış. O an, yaptıklarınıza daldığınızda, başka hiçbir şey önemli değil.
Eski taş yazlık kalırken, internetten kesilen dört gün geçirdim ve de-hook için harika bir rahatlama oldu. Evden döndüğümde, öğleden sonraları öğleden sonraları fotoğraflarla balkon balkonda otururken yanıp sönüyor.
Benim inancım da bilim tarafından destekleniyor çünkü bu yazı sanatın aslında senin için iyi olduğunu söylüyor ve insanlar ister yetenekli isterse de yapmalı.
Bir gün, "bak, yaptıklarım" diyen Facebook'a bir resim gönderebilirsem, bu arada, Zen anına düşen beni eğlenceli bir hobiye sahip olmaktan mutlu olurum güzel olurdu.
Bodrum'da Türk Resim Sergisi hakkında daha fazla bilgi edinin
Gelecek yıllarda 7 ve 10 günlük konaklamalar vardır. Kendi Web sitesinde alan, kurs, fiyat ve konaklama hakkında çok sayıda bilgi var. Sanat, Türkiye ve Bodrum Yarımadası hakkındaki güncellemeleri görmek için Facebook'ta da takip edebilirsiniz .

Cevapla

“Denizli Gezilecek Yerler” sayfasına dön

  • Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

    Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir